Śniadanie biznesowe z udziałem prof. Andrzej Blikle.

24 czerwca br. w Rudzie Śląskiej odbyło się kolejne śniadanie biznesowe zorganizowane przy współudziale Fundacji INNOVARE . Tym razem gościem specjalnym spotkania był prof. Andrzej Jacek Blikle, którego wykład udzielił bardzo ciekawej i inspirującej odpowiedzi na pytanie: „Jak powinna działać firma XXI wieku?”.

– Firma XXI wieku będzie inaczej zarządzała jakością – nie poprzez usuwanie wad, tylko poprzez usuwanie źródeł powstawania wad – podkreślał dziś profesor Blikle. – Po drugie, firma inaczej będzie budowała relacje z człowiekiem. Będą się one opierały na partnerstwie, przy całkowitej eliminacji metody kija i marchewki. Po trzecie, firma nie będzie już zarządzała finansami poprzez budżety kontraktowe. Ponadto będzie miała ona strukturę procesową a nie hierarchiczną. Wreszcie będzie się wspomagała przy komunikacji już nie tylko kanałami informacyjnymi, ale również platformami informacyjnymi – tłumaczył.

Wykład profesora Blikle odbył się w ramach śniadania biznesowego, zorganizowanego przez Fundację Innovare, Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości oraz Śląski Klaster ICT & Multimediów HubClub. Współpraca tych partnerów skupia się na tym, żeby działać na rzecz firm, dostarczać im inspiracji i tworzyć pole do wymiany doświadczeń, potrzeb i ofert pomiędzy przedsiębiorcami z różnych branż a sektorem nauki i samorządu.

O sukcesie tej inicjatywy świadczy to, że wzięło w nim udział około stu osób z całej Polski.

RELACJA ZE ŚNIADANIA