Relacja z targów Japan IT Week

Firmy Infonet Projekt SA oraz Yellow Dot Sp. z o.o. Sp.k., członkowie Śląskiego Klastra ICT i Multimediów HubClub, w dniach 14-16 maja br. miały okazję uczestniczyć w największym i najbardziej prestiżowym w tej części świata wydarzeniu branżowym: Japan IT Week, prezentującym rozwiązania z zakresu technologii informatycznych. „Jak widać, udział w klastrze otwiera możliwości nawiązywania kontaktów na całym świecie. Warto takie działania wspierać i dlatego udało nam się zorganizować dofinansowanie do biletów lotniczych”- mówi Joanna Sochacka Przewodnicząca Rady Klastra i Prezes Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Jak co roku, spotkanie miało miejsce w samym sercu Japonii – w Tokio. Udział w tym wydarzeniu to efektywny sposób na promocję swoich rozwiązań, spotkanie wielu potencjalnych partnerów handlowych w jednym miejscu i czasie, szansa nawiązania współpracy nie tylko z japońskimi ale i innymi zagranicznymi partnerami z sektora IT. – To także doskonały sposób na poznanie specyfiki lokalnego rynku informatycznego, a co ważne, źródło wielu inspiracji do rozwoju naszego biznesu – podsumowuje Jan Sobieszczański, Dyrektor Handlowy i Wiceprezes Infonet Projekt S.A.

Targi Japan IT Week, odbywające się w Tokijskim Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym Tokyo Big Sight, z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród specjalistów z branży IT. Uczestnikami targów są przedstawiciele wiodących firm technologicznych, eksperci oraz pasjonaci.
Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 80 tys. odwiedzających.