Relacja ze śniadania biznesowego Śląskiego Klastra ICT i Multimediów Hub Club!

Dnia 27 września br. odbyło się kolejne spotkanie biznesowe klastra HubClub. Tym razem gościliśmy na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie powitał nas prof. Andrzej Kowalczyk Prorektor ds. Nauki i Współpracy     z Gospodarką.

Podczas śniadania Przewodnicząca Rady Klastra Joanna Sochacka przedstawiła warunki podpisanego niedawno porozumienia „Memorandum of Understanding Cluster 55 Business Roaming Agreement”. Zapewnia ono członkom klastra darmowe zaplecze biznesowe w niemal 50 lokalizacjach na świecie, w których działają klastry i organizacje ICT. Śląski klaster Hub Club jako jedyny w Polsce dołączył do światowej sieci współpracy klastrów ICT www.businessroamingagreement.eu.

bra_logo 339x225

Kierownik projektu „Innowacje Śląska – utworzenie, promocja i rozwój Śląskiego Klastra Multimedialnego” Joanna Bialik przedstawiła szczegóły planowanej wizyty studyjnej do Finlandii, podczas której członkowie klastra będą mieli okazję nawiązać kontakty biznesowe z przedsiębiorcami, skupionymi w fińskich ośrodkach innowacyjności, takich jak Turku Science Park oraz Otaniemi Technology Hub. Wizyta studyjna jest współfinansowana      w 85% ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WSL na lata 2007-2013. Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości zapewnia wkład własny, dzięki czemu śląscy przedsiębiorcy i naukowcy mają zapewniony bezpłatny udział     w tym przedsięwzięciu.

turkuict2.jpg

Klastrowicze dowiedzieli się również o nowym projekcie szkoleniowym uruchamianym przez Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości, który oferuje bezpłatne, certyfikowane szkolenia dla programistów w zakresie technologii webowych i mobilnych. Członkowie klastra będą rejestrowani do udziału w szkoleniach w pierwszej kolejności. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Leszek Jastrzębski przedstawił informacje o kolejnym evencie klastrowym ICT & Multimedia Event, planowanym na dzień 20 listopada br. w Katowicach, w czasie trwania Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Pan Dariusz Laska Pełnomocnik Rektora UŚ ds. Współpracy z Gospodarką opowiedział o sukcesach Uniwersytetu w budowaniu nowoczesnej gospodarki i przedstawił atrakcyjne możliwości współpracy nauka-biznes. Z kolei prof. Marcin  Kostur z Instytutu Fizyki UŚ zaprezentował inspirujący przykład współpracy naukowców i przedsiębiorców.

turkuict1.jpg

Pan Marcin Pogodziński z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego poinformował członków klastra o możliwościach wsparcia udziału śląskich przedsiębiorców ICT w kolejnych targach CeBIT 2014 w Hanowerze.

Zapraszamy do współpracy.

Dołącz do nas!