Relacja z kolejnego śniadania biznesowego Śląskiego Klastra ICT i Multimediów HubClub!

Dnia 28 sierpnia br. odbyło się kolejne spotkanie biznesowe, na którym zaprezentowali się nowi członkowie Klastra HubClub. Jak zawsze przedsiębiorcy z branży mieli okazję do bezpośredniego kontaktu, poznania nowych firm oraz zaprezentowania swojej oferty.

Podczas śniadania przedstawiono nowe perspektywy rozwoju klastra i korzyści dla członków,  które wynikają z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Przedstawiono również możliwości finansowania działań promocyjnych firm z branży gier i ICT w ramach Poddziałania 6.5.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Gościem na śniadaniu była nowa Pani Prezes spółki Aquadrom w Rudzie Śląskiej, która przedstawiła ofertę swojej firmy.

Do klastra HubClub przystąpiły kolejne firmy, których przedstawiciele zaprezentowali swoją działalność uczestnikom śniadania:

ING Services Polska Sp. z o.o

180

spotkanie__biznesowe_28.08 066

ING Services Polska Sp. z o.o. (ISP) to centrum usług wspólnych zlokalizowane w Katowicach świadczące usługi IT na rzecz podmiotów Grupy ING, funkcjonujących na całym świecie. Usługi informatyczne świadczone przez ISP, to zdalne zarządzanie zasobami informatycznymi, usługi bezpieczeństwa  oraz hosting zasobów systemowych.

ING Services Polska Sp. z o.o dostarcza serwisy bazując na koncepcji Platform as a Service (PaaS) z sukcesem wdrażając najnowsze trendy technologiczne, takie jak automatyzacja czy wirtualizacja. W ramach ING Services Polska, grupa ING utworzyła nowoczesne centrum IT, które realizuje swoje zadania dla krajów Europy i Singapuru, mając w planach ciągłe zwiększanie ilości dostarczanych usług dla coraz większą liczbę klientów.

Więcej informacji:

neronIT Sp. z o.o.

neronIT

spotkanie__biznesowe_28.08 030

neronIT Sp. z o.o. – Architekci Rozwiązań Internetowych dla Biznesu. Specjalizujemy się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, w oparciu o technologie internetowe. Nie tylko oferujemy gotowe rozwiązania w ramach pakietu systemów, ale przede wszystkim doradzamy jak usprawnić prowadzenie biznesu w erze Internetu, w oparciu o nasze produkty i usługi.
neronIT Sp. z o.o. – jest polską firmą informatyczną z siedzibą w Katowicach, działającą w grupie firm notowanych na giełdzie. Nasi pracownicy posiadają doświadczenie związane z konsultingiem, zarządzaniem projektami w metodologiach PRINCE2, PMI oraz IPMA.  Kadra zarządzająca posiada ugruntowaną wiedzę merytoryczną zdobytą podczas wieloletniej pracy na wysokich stanowiskach menedżerskich w firmach konsultingowych, informatycznych, meblarskich oraz telewizji kablowych i przemyśle. Nasz zespół programistów to młodzi pasjonaci technologii internetowych, śledzący na bieżąco nowinki w zakresie systemów internetowych.

Więcej informacji:

Polskie Firmy Online Sp. z o. o.

innowacyjneIT

spotkanie__biznesowe_28.08 042

Polskie Firmy Online Sp. z o. o. to zespół doświadczonych ekspertów, mających bogate, wieloletnie doświadczenia w branży IT. Wychodzimy z założenia, że nie istnieją pomysły, których nie dałoby się zrealizować. Na przestrzeni lat wielokrotnie przecieraliśmy ścieżki, które dzisiaj uznawane są za normę. Nie boimy się wyzwań – my je realizujemy.
– kilkunastoletnie doświadczenie w tworzeniu i realizacji wyzwań ze świata technologii IT,
– zespół wysokiej klasy specjalistów (IT, ochrona prawna, ryzyko, zarządzanie, marketing, etc.),
– dostęp do świata nauki (wiedzy, ekspertów, możliwości tworzenia konsorcjów, zaplecza, studentów),
– kilkunastoletnie doświadczenie w tworzeniu i doprowadzaniu do komercjalizacji innowacyjnych przedsięwzięć (w tym międzynarodowych),
– pełne zaplecze administracyjne, techniczne, technologiczne.

Więcej informacji:

VidCom.pl Sp. z o. o.

vidcom

spotkanie__biznesowe_28.08 054

VidCom.pl – trzykrotny tytuł firmy innowacyjnej regionu (Regionalna Izba Gospodarcza, Fundacja Innowacji i Rozwoju), tegoroczny laureat konkursu „Innowator Śląska” (Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorstw) za rozwiązanie pt. e-VideoChat oraz tegoroczny laureat konkursu „Rynkowy Lider Innowacji 2012” (Dziennik Gazeta Prawna). Współzałożyciel Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii oraz Górnośląskiego Forum Informatycznego, członek RIG, ponad 20 zgłoszeń do U. Patentowego, kilka kolejnych w przygotowaniu. Trzon zespołu stanowią eksperci chętnie zapraszani do współpracy m.in. z uczelniami i instytucjami.

Więcej informacji:

Silesia Games Sp. z o.o.

silesia_games

spotkanie__biznesowe_28.08 064

Silesia Games  jest profesjonalnym studiem zajmującym się produkcją wysokiej jakości gier oraz aplikacji multimedialnych z uwzględnieniem urządzeń mobilnych działających na platformach : iOS, Android, Windows Phone, Tizen, Samsung bada. Specjalizujemy się w aplikacjach multimedialnych, grach mobilnych, grach 2D i 3D na przeglądarki internetowe, grach marketingowych, grach MMO oraz książkach interaktywnych. Opracowane przez nas technologie i innowacyjne rozwiązania pozwalają nam spełnić oczekiwania naszych klientów w każdym detalu. Wierzymy, że kreatywność i zaangażowanie naszego zespołu sprawią, że wszystkie nasze projekty i przedsięwzięcia odniosą sukces.

Więcej informacji:

Bezpośrednie kontakty to podstawa do robienia skutecznego biznesu, co zwiększa szanse na sukces!

Dołącz do nas !