Polish – Swedish IT Networking Day

Dzięki skutecznym działaniom Fundacji Innovare na rzecz Klastra HubClub przedsiębiorcy z branży IT wzięli udział w spotkaniu networkingowym i nawiązali kontakty biznesowe ze szwedzkimi firmami z branży IT, zgrupowanymi wokół organizacji Business Region Goeteborg, która współpracuje z największymi klastrami ICT na świecie.

Wydarzenie Polish & Swedish IT Networking Day w formie matchmaking’u odbyło się 15 października w Goeteborgu, czyli w dzień przed międzynarodową konferencją Software Development Day 2014.

AB Volvo, KeypascoAB, CONNECT Väst, SBW Sweden Businesswise, CronLab Ltd, Resource Point AB, Johanneberg Science Park, Business Region Göteborg ICT, QLogic AB med QBIS.SE, QLogic AB/QBIS.SE, Slingblade, Jugo Synergy AB, Experis IT, Resource Point AB, NattPasset AB to tylko nieliczni, z którymi członkowie Śląskiego Klastra ICT & Multimediów HubClub mieli okazję spotkać się podczas Polish & Swedish IT Networking Day w Goeteborgu!

Oprócz spotkań networkingowych, uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać również interesujących prelekcji ekspertów z branży IT, w tym m.in firmy JCommerce SA, członka Klastra HubClub, który przedstawił plusy i minusy pracy zdalnej jako fali przyszłości w społeczeństwie informacyjnym.

Organizacja tego wydarzenia przez Fundację jest dużym krokiem w kierunku rozwoju współpracy polskich i szwedzkich firm ICT! Współpraca ta obejmuje zarówno obszar świadczenia usług dla firm szwedzkich, jak i sprzedaży polskich produktów i rozwiązań. Polska pod względem geograficznym i kulturowym zyskuje znaczącą rolę dla rozwiązań typu nearshoring. Poza tym rynek wewnętrzny w Europie Środkowo-Wschodniej sprawia, że Polska staje się idealnym miejscem zarówno dla nabywców usług, jak i dla ekspansji sprzedaży. „Ze względu na bliskość kulturową i geograficzną Śląsk i Polska jest dobrą alternatywą dla szwedzkich firm współpracujących obecnie z azjatyckimi dostawcami oprogramowania i usług” – mówi Marcin Warzocha, Ambasador Klastra HubClub i Prezes Fundacji INNOVARE. Członkowie Klastra wrócili z Software Development Day z nowymi pomysłami, wiedzą, a przede wszystkich z nowymi kontaktami biznesowymi!